-5% na wszystkie kominki i piece. Użyj kodu: rabat5
Opcje przeglądania
Producent
Materiał Wykonania
Sprawność cieplna (%)
Do Rekuperacji
Średnica Wylotu Spalin (mm)
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Pokaż filtry
Schowaj filtry

Piece żeliwne były popularne wiele lat temu. Od niedawna to dodatkowe źródło ciepła w domu wraca do łask i przeżywa prawdziwy renesans. Wspomniane piece stanowią ważny element wystroju pomieszczeń takich jak salon czy sypialnia, a jednocześnie pełnią istotną funkcję użytkową. Wolnostojące piece żeliwne można postawić w miejscu, w którym nie sprawdzi się lub nie zmieści tradycyjny kominek. Z tego powodu jest to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy marzą o ciepłym, przytulnym klimacie, który związany jest z obecnością ognia.

Piece Żeliwne

Piec żeliwny Koza K6 fI 150 mm 8 kW
Producent: Kratki
Cena: 3 120,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piec Żeliwny Koza K9 Ø 130 10 KW
Producent: Kratki
Cena: 3 880,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piec stalowo żeliwny Koza AB 8 kW
Producent: Kratki
Cena: 5 780,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piec żeliwny Koza K6 fI 130 mm 8 kW
Producent: Kratki
Cena: 3 120,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piec żeliwny Koza K7 5 kW
Producent: Kratki
Cena: 2 090,00 zł
szt.
zobacz więcej
Piec Żeliwny Koza K9 Ø 150 10 kW
Producent: Kratki
Cena: 3 880,00 zł
szt.
zobacz więcej

Warto pamiętać, że wnętrze to nie tylko meble, dekoracje i kolorystyka. Duże znaczenie dla komfortu użytkowania i wrażeń estetycznych mają postawione w nim urządzenia, np. koza żeliwna. Rozważając zakup i montaż takiego pieca warto zapoznać się z jego charakterystyką i sposobem działania. Wybrany model należy dopasować do swoich potrzeb. Trzeba tu uwzględnić przeznaczenie pieca, powierzchnię do ogrzania, metraż pomieszczenia, a także miejsce ulokowania kominka. Poznaj naszą ofertę i sprawdź, który piec będzie dla Ciebie najlepszy!

Piec wolnostojący żeliwny – najważniejsze zalety urządzenia

Piece żeliwne kozy są chętnie instalowane w pomieszczeniach, które wymagają dodatkowego ogrzania. Użytkownicy doceniają ich estetyczny, niebanalny, często elegancki wygląd oraz łatwość montażu. W ich przypadku nie ma potrzeby wzmacniania stropu czy murowania dodatkowych ścian. Z uwagi na fakt, iż cechują się rozmaitą stylistyką, pasują do każdego wnętrza. Popularne są szczególnie piece w stylu rustykalnym, bogato zdobionym, ale również przypominające kształtem geometryczne bryły.  W ostatnim czasie szczególnie modne stały się piece o futurystycznych, nowoczesnych liniach.

Kozy żeliwne mogą stanowić dodatkowe, niezwykle wydajne źródło ciepła. Żeliwo to materiał, który intensywnie się nagrzewa i przez długi czas oddaje ciepło. Oznacza to, że nie trzeba do niego regularnie dokładać opału, dzięki czemu jego eksploatowanie jest ekonomiczne. Co więcej, piec jest bezpieczny w użytkowaniu, np. dzięki systemowi zimnej klamki oraz mechanizmowi samodomykającemu drzwiczki. Elementy te eliminują zagrożenie przypadkowego poparzenia się i pożaru. Jeśli tylko koza jest podłączona zgodnie z zaleceniami producenta, można z niej korzystać przez wiele lat bez żadnych problemów.

Wybór kominka żeliwnego wolnostojącego

Dokonując wyboru pieca żeliwnego, warto sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania. Należy zastanowić się, czy ma on służyć jedynie dogrzaniu wybranego pomieszczenia, czy ma również pełnić funkcję dekoracyjną. Piecyk żeliwny koza może doskonale wpisać się w architekturę wnętrza i dać przyjemne ciepło w chłodniejsze wieczory.

Piec żeliwny należy dobrać pod względem:

  • mocy - przyjmuje się, że 1 kW umożliwia ogrzanie ok. 10 m² powierzchni w pomieszczeniu o wysokości około 2,5 m;
  • czasu palenia – optymalnie powinien wynosić minimum 8 godzin;
  • sprawności – warto wybrać urządzenie o sprawności minimum 70%;
  • rodzaju stosowanego opału.

Wybierając model wolnostojący, warto poza wyglądem zwrócić uwagę również na materiał, z jakiego go wykonano. Szczególne znaczenie ma w tym przypadku palenisko, które powinno akumulować ciepło. Żeliwo doskonale się sprawdza w tej roli, jest grubsze niż np. stal.

Jak zamontować piec żeliwny typu koza?

Piec żeliwny koza może być instalowany w różnych miejscach. Kotłownia, salon, sypialnia i inne pomieszczenia użytkowe to jego najczęstsza lokalizacja. Ważne jednak, by nie znajdował się w bezpośredniej lokalizacji mebli i przedmiotów łatwopalnych. Zaleca się odstęp od nich wynoszący co najmniej 1 metr. Miejsce, w którym piecyk ma być ustawiony, należy wykończyć materiałami trudnopalnymi, a samo urządzenie warto ustawić na szklanej podstawie, czyli hartowanej szybie. Zabezpieczy to posadzkę przed żarem i ryzykiem wystąpienia pożaru.

Dobrym pomysłem jest ustawienie pieca przed ścianą z cegieł. Skumulują one ciepło i będą je powoli oddawać przez wiele godzin po wygaśnięciu ognia. Koza musi być dokładnie podłączona do odrębnego przewodu kominowego o odpowiedniej średnicy.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl