-5% na wszystkie kominki i piece. Użyj kodu: rabat5
Opcje przeglądania
Kominek narożny
Dolot powietrza
Spełnia kryteria EKOPROJEKT
Przeznaczony Do Rekuperacji
Zgodność z normą BImSchV 2
Ozdobna szyba typu glass
Wyłożenie komory spalania
Cena
  • od
    do
Pokaż filtry
Schowaj filtry

Każda osoba, która szuka doskonałego sposobu na rozprowadzanie ciepła po domu, powinna zainteresować się dostępnymi w naszej ofercie kominkami powietrznymi. Ich działanie polega na ogrzewaniu pomieszczeń poprzez dystrybucję ciepłego powietrza za pomocą grawitacji lub specjalnego systemu DGP, czyli dystrybucji gorącego powietrza. Oczywiście powietrze może być ogrzewane jedynie wtedy, kiedy w kominku rozpalany jest ogień. Kominki powietrzne, aby móc ogrzewać inne pomieszczenia, powinny mieć rozprowadzoną sieć kanałów, które posłuży do przesyłania ciepłego powietrza. Powinna być ona odpowiednio zaizolowana i umieszczana najczęściej pod sufitem. Długość instalacji jest zależna od ilości pomieszczeń, które będą w ten sposób ogrzewane. Należy pamiętać, że drewno to jedno z najtańszych środków opałowych, dlatego wybierając kominek powietrzny, można w oszczędny sposób ogrzać wiele pomieszczeń.

Kominki Powietrzne

Kominek stalowy Hitze STMA 68×43.R
Producent: Hitze
Cena: 6 329,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Hitze STMA 68×43.L
Producent: Hitze
Cena: 6 329,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Hitze STMA 68×43.S
Producent: Hitze
Cena: 6 169,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Hitze STMA 59×43.R
Producent: Hitze
Cena: 5 859,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Hitze STMA 59×43.L
Producent: Hitze
Cena: 5 859,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Hitze STMA 59×43.S
Producent: Hitze
Cena: 5 609,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Hitze STMA 54×39.R
Producent: Hitze
Cena: 5 196,45 zł
szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Hitze STMA 54×39.L
Producent: Hitze
Cena: 5 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Hitze STMA54x39.S
Producent: Hitze
Cena: 5 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Hitze ARDENTE 120×43.G
Producent: Hitze
Cena: 18 999,00 zł
szt.
zobacz więcej

Jakie są zalety kominków powietrznych?

Kominki powietrzne to jedne z najchętniej wybieranych kominków wśród naszej oferty. Związane jest to z ich ogromną funkcjonalnością i wydajnością. W ofercie posiadamy wiele modeli, dlatego jest z czego wybierać. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków pozwalają na ogrzanie wielu pomieszczeń, a nie tylko jednego, w którym się znajdują. To rozwiązanie, które zapewnia masę korzyści dla osób, które chcą ogrzać pomieszczenia bez inwestowania dużych kwot. W przypadku, kiedy zależy nam również na ogrzaniu wody, należy wybrać kominki z płaszczem wodnym. Kominki powietrzne już od lat cieszą się ogromną popularnością. Chodzi tu nie tylko o funkcjonalność, ale również doskonały design, który wpływa na wygląd całego pomieszczenia. Doskonale prezentują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, dlatego nie ma obaw o ich doskonałe dopasowanie. W naszej ofercie dostępne są różnorodne modele, dlatego każdy znajdzie coś, co spełni wszystkie oczekiwania.

Jaki kominek powietrzny wybrać?

W naszej ofercie prezentujemy kominki powietrzne wykonane ze stali, żeliwa lub stali i kafli. Dzięki temu każdy z naszych klientów może wybrać kominek, który w pełni odpowie na jego potrzeby. Kominki żeliwne słyną z dość długiego utrzymywania ciepła, nawet po wypaleniu dostępnego drewna. Stal jest natomiast dużo lżejsza, jednak charakteryzuje się utrzymywaniem i oddawaniem ciepła, jedynie, podczas gdy we wnętrzu kominka tli się ogień. Właśnie dlatego w kominkach stalowych stosowany jest materiał termotec, który akumuluje ciepło - na stalowe kominki obecnie decyduje się coraz więcej osób. Kominki powietrzne wykonane ze stali i kafli to rozwiązanie, które charakteryzuje się doskonałym designem. Odwołuje się do pieców kaflowych, które jeszcze kilkanaście lat temu można było spotkać w domach naszych dziadków. Wszystkie nasze kominki są w pełni funkcjonalne. Posiadamy zarówno zwykłe, jak i narożne kominki oraz te otwierane z prawej, oraz lewej strony, dlatego nie ma obaw o dokonanie właściwego wyboru.

Wybierz swój doskonały kominek powietrzny z naszej oferty!

Nasza szeroka oferta kominków powietrznych daje możliwość wyboru doskonałego produktu. Szukasz kominka żeliwnego? Posiadamy ich wiele modeli. Spójrz na kominek Zosia 12 o dużej żeliwnej komorze spalania. Doskonale nadaje się do domów z instalacją rekuperacji. Dodatkowo ten produkt posiada system czystej szyby. Kominek ten wyposażony jest także w potrójny system dopowietrzania, co pozwala na dokładne wypalanie drewna. Wśród modeli stalowych zachęcamy do przyjrzenia się modelowi Zibi 11kW. Posiada wbudowany dolot powietrza fi 125, który pozwala na doprowadzenie powietrza z zewnątrz budynku. Wpływa to na efektywność spalania i sprawia, że opał może być całkowicie wypalany. Model ten ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery - jest to możliwe dzięki regulacji dopływu powietrza wtórnego. Maksymalne wykorzystanie ciepła umożliwiają z kolei gęsto rozmieszczone radiatory.

Warto wiedzieć, że wszystkie nasze kominki powietrzne posiadają 5 lat gwarancji z możliwością jej przedłużenia. Zachęcamy do zakupów, a w przypadku problemów z wyborem zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy dokonać najlepszego wyboru.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl