-5% na wszystkie kominki i piece. Użyj kodu: rabat5
Opcje przeglądania
Kominek narożny
Sprawność Cieplna (%)
Materiał Wykonania
Średnica wylotu spalin (mm)
Dolot powietrza
Spełnia kryteria EKOPROJEKT
Przeznaczony Do Rekuperacji
Zgodność z normą BImSchV 2
Max długość polan (cm)
Ozdobna szyba typu glass
Wyłożenie komory spalania
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2)
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2)
Cena
 • od
  do
Pokaż filtry
Schowaj filtry

Kominek to od dawna ważny element wystroju wnętrza i dodatkowe źródło ciepła w wielu domach. Dzięki zróżnicowaniu modeli pod względem wielkości, mocy i kształtu łatwo dopasować odpowiedni egzemplarz do własnych potrzeb i preferencji. Właściwie podjęte decyzje w tych kwestiach pozwalają estetycznie i pragmatycznie zaaranżować pomieszczenie, bez ponoszenia nadmiernych kosztów. Optymalny zestaw kominkowy jest wbudowywany w wybraną przez użytkownika ścianę.

Zestawy Kominkowe

Kominek Żeliwny Zuzia 15 kW Zestaw
Producent: Kratki
Cena: 4 057,00 zł 4 257,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Kominek Żeliwny Maja 8 kW Zestaw
Producent: Kratki
Cena: 3 537,00 zł 3 737,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Kominek żeliwny ANTEK 10 KW Ø 180 Zestaw
Producent: Kratki
Cena: 2 975,00 zł 3 175,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Kominek stalowy Simple Prawy BS 6 kW Zestaw
Producent: Kratki
Cena: 5 899,00 zł 6 099,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Kominek stalowy Simple Lewy BS 6 kW Zestaw
Producent: Kratki
Cena: 5 899,00 zł 6 099,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Kominek żeliwny Simple Lewy BS 8 kW Zestaw
Producent: Kratki
Cena: 5 699,00 zł 5 899,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Kominek z płaszczem wodnym Lucy 16 Zestaw
Producent: Kratki PRO
Cena: 10 979,00 zł 11 179,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Kominek żeliwny Simple Prawy BS 8 kW Zestaw
Producent: Kratki
Cena: 5 699,00 zł 5 899,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

W zależności od aranżacji wnętrza pięknie prezentuje się on otoczony cegłą lub kamieniami. Wiele osób stawia na naturalne drewno, nowoczesny beton lub tradycyjne kafle. Wybór odpowiednich materiałów ma znaczenie nie tylko dla estetyki, ale również dla funkcjonalności i bezpieczeństwa instalacji. Poznaj nasze zestawy kominkowe i przekonaj się, dlaczego warto się na nie zdecydować!

Dlaczego warto zainwestować w kominek?

Kominek jest niezwykle reprezentacyjnym, ale również bardzo funkcjonalnym elementem wyposażenia salonu w domu. Często instalowany jest w centralnej części strefy dziennej, która służy do wypoczynku i przyjmowania gości. Współczesne komplety kominkowe umożliwiają stworzenie przytulnego wnętrza, są dodatkowym źródłem ciepła w wybranym pomieszczeniu lub domu. Jest to doskonałe rozwiązanie podczas ciepłego okresu, np. wiosny i wczesnej jesieni, kiedy w dzień jest przyjemnie, ale wieczory i noce mogą być chłodne. Kominek można instalować wraz z wkładem, tzw. płaszczem wodnym, co stanowi jedno z innowacyjnych, wydajnych rozwiązań grzewczych.

Kominki spotyka się też często w hotelach oraz restauracjach. Swoich zwolenników od lat mają kominki klasyczne, nawiązujące do tradycji i rustykalne, idealnie pasujące do pomieszczeń urządzonych na wzór minionych lat. Warto zauważyć, że na popularności zyskują również zestawy kominkowe nowoczesne, zaprojektowane i wykonane w stylu minimalistycznym. Zestaw kominkowy stanowi kompleksową ofertę dla klienta. Nasza firma wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników kominków. Dbamy o to, by zakupy były proste i satysfakcjonujące. Z tego powodu oferujemy zestawy, które składają się z wymaganych, niezbędnych elementów montażowych. Jesteśmy elastyczni, co oznacza, że możemy tworzyć zestawy na indywidualne zamówienie.

Na co zwrócić uwagę montując zestaw kominowy?

Zestaw kominkowy, dla bezpieczeństwa instalacji, powinni montować wyspecjalizowani instalatorzy. Wiele modeli ma indywidualny sposób montażu, trzeba w ich przypadku zwrócić szczególną uwagę na instrukcję obsługi. Warto wcześniej też skonsultować się z kominiarzem, który podpowie, jak bezpiecznie użytkować kominek. Jest on zwykle montowany na specjalnych nóżkach, które pozwalają na ustawienie pożądanej wysokości i odległości paleniska od ściany. Duże znaczenie ma prawidłowy i dokładny montaż obudowy. Dobrym sposobem jest ułożenie poszczególnych podzespołów od dołu do góry, bez trwałego ich zespolenia. Można w ten sposób dokonać niezbędnych poprawek i zdecydować się na ostateczny kształt konstrukcji. Niezwykle ważne jest precyzyjne osadzenie wkładu kominkowego i podłączenie go do rur spalinowych. Po podłączeniu wkładu na ogół dokonuje się próbne przepalenie, co pozwala sprawdzić szczelność wykonanych połączeń.

Dostępne na rynku zestawy kominkowe na ogół zabudowuje się kamieniem, cegłą, drewnem lub innymi materiałami wykończeniowymi. Ich wybór zależy przede wszystkim od preferencji użytkowników i wystroju wnętrza, w którym ma stanąć kominek. Wcześniej wokół wkładu można zbudować konstrukcję z profili aluminiowych oraz płyt gipsowo-kartonowych. Ważne jest również estetyczne wykończenie wszelkich łączeń, np. poprzez zastosowanie akrylu, farby i dekoracji, np. listewek, ramek, płytek dekoracyjnych. Dzięki temu ukryje się wkręty oraz wszelkie łączenia zamocowanych płyt i elementów konstrukcyjnych.

W naszej firmie stawiamy na najwyższą jakość produktów. Wiele oferowanych przez nas zestawów można zainstalować w wybranym pomieszczeniu. Mimo iż prace wymagają pewnej ingerencji w dotychczasową zabudowę, efekt potrafi wynagrodzić chwilowe niedogodności. Nasze kominki są bezpieczne i niezawodne, a także proste w codziennym użytkowaniu. Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl